вторник, март 2, 2021
2 °c
Skopje
6 ° вто
7 ° сре
7 ° чет

Tag: пазарење

Веро со ново работно време од 8 до 19 часот и со повластен термин за пазарување за ранливите категории од 8 до 9 часот

Согласно најновата мерка за ограничување на движењето на граѓаните што вчера ја донесе Владата, Веро воведува ново работно време од ...

Прочитај повеќе

Лани за девет месеци граѓаните на Македонија потрошиле 124 милиони евра при пазарење на интернет

За девет месеци граѓаните на земјава направиле над четири милиони и шестотини илјади трансакции во интернет трговијата. Ова претставува раст ...

Прочитај повеќе