среда, септември 22, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: нација

Царовска: Врвен приоритет е да ја почнеме учебната година, но и да создадеме образование со коешто ќе се гордееме

Новата министерка за образование и наука Мила Царовска ја презеде должноста од досегашниот министер Арбер Адеми, којшто раководеше со овој ...

Прочитај повеќе
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00