понеделник, мај 10, 2021
13 °c
Skopje
17 ° пон
17 ° вто
16 ° сре

Tag: милијарди

Бајден го претстави планот за обновување на инфраструктурата вреден два трилиони долари

Американскиот претседател Џо Бајден во Питсбург, Пенсилванија, го претстави планот за обновување на инфраструктурата, кој вклучува реконструкција на патишта, мостови, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 194 1 2 194