понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: криминал

„Викенд на врапчето“ – едукација на најмладите за важноста на укажувачите и борбата против корупцијата и судирот на интересите

За ефективна борба против корупцијата, судирот на интересите и заштита на укажувачите, важна е едукацијата уште од најраната возраст. Тргнувајќи ...

Прочитај повеќе

Германско истражување предупредува: Сајбер криминалците го искористуваат фактот дека многумина се уште работат од дома

Еден од вообичаените начини да влезе малициозен софтвер во системот на компанијата е кога домашните канцеларии примаат пораки заразени со ...

Прочитај повеќе

Меѓународна истрага: Валкани пари поминувале низ најголемите светски банки

Астрономските износи на "валкани" пари со години минувале низ најголемите банкарски институции во светот, откри истрагата на Меѓународниот конзорциум на ...

Прочитај повеќе

Уапсена група во Србија која фалсификувале ПЦР-тестови и документи и ги наплаќале по цена од 800 евра за еден

Шест лица се уапсени по наредба на српското Обвинителство за организиран криминал под сомнение дека се приклучиле на криминална група ...

Прочитај повеќе

ММФ: Уделот на сивата економија во Северна Македонија изнесува 37,6 отсто

Уделот на сивата економија во севкупниот економски сектор на Северна Македонија изнесува 37,6 проценти, покажуваат податоците на Меѓународниот монетарен фонд ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 6 1 2 6
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00