четврток, април 22, 2021
14 °c
Skopje
11 ° чет
8 ° пет
11 ° саб

Tag: книга

„Бајки од Македонија за цела година“ помеѓу 200 најдобри книги за деца и млади во светот на престижната листа White Ravens 2020

Илустрираната книга „Бајки од Македонија за цела година“ е вброена на престижната листа White Ravens, помеѓу 200 најдобри книги за ...

Прочитај повеќе

„Меркел го излудува Трамп бидејќи е интелигентна“, открива внуката на претседателот во нејзината книга

Во познатата книга „Премногу и никогаш доволно - како моите роднини го создадоа најопасниот човек на светот“, внуката на американскиот ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 21 1 2 21