среда, септември 22, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: квалификации

Граѓаните на земјите кои не се членки на ЕУ се поквалификувани за работа отколку граѓаните на Унијата

Граѓаните кои доаѓаат да работат во Европската унија од други земји често имаат повеќе квалификации отколку граѓаните на земјата за ...

Прочитај повеќе

Странските работници во ЕУ честопати се преквалификувани за работата што ја работат (ИНФОГРАФИК)

Странските работници во ЕУ честопати се подобро квалификувани за позицијата што ја имаат отколку локалното население, според податоците на Евростат ...

Прочитај повеќе

Партиска книшка или вистински квалификации – што е пресудно за вработување на високо раководни позиции?

Институциите обезбедуваат услуги како за граѓаните така и за други институции и се клучна алка во успешното спроведување на реформските ...

Прочитај повеќе

Лош старт на квалификациите – Естонците доминантни во првото полувреме

Македонската кошаркарска репрезентација доживеа фијаско на првиот квалификациски меч за Евробаскетот 2021, откако дозволи Естонија да направи неверојатна предност од ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 17 1 2 17
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00