вторник, март 2, 2021
2 °c
Skopje
6 ° вто
7 ° сре
7 ° чет

ЗНМ и ССНМ: итни субвенции по вработен новинар/медиумски работник во висина на минимална плата или ослободување од плаќање придонеси

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) бараат од Владата на РСМ ...

Прочитај повеќе

Се бара итно решение за изградбата на автопатот Блаце – Скопје, како и за изградба на експресен пат

Премиерот Зоран Заев оствари средба со претставници на Здружението на приватните стопанственици од индустриската зона Визбегово-Стенковец. Работниот состанок, на кој ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2