недела, декември 5, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: извоз

​​Економските активности во зоните продолжуваат со трендот на раст и во октомври покажува редовната месечна анализа на ТИРЗ.

Во првите десет месеци од годинава компаниите активни во зоните достигнале извоз од 2 милијарди и 482 милиони евра што ...

Прочитај повеќе

Експертите предупредуваат: Нарушувањата во синџирот на снабдување се појавуваат на секој агол

Недостатокот на чипови, епскиот метеж на бродските пристаништа и сериозниот недостаток на возачи на камиони предизвикаа огромни проблеми на инаку ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 68 1 2 68
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00