четврток, февруари 25, 2021
12 °c
Skopje
9 ° чет
11 ° пет
6 ° саб

Tag: зелена

Николовски: Со новата Програма за финансиска поддршка се воведуваат субвенции за „зелена нафта“

Министерот за земјоделство шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, денеска ја презентираше новата Програма за финансиска поддршка во земјоделството. Тој кажа ...

Прочитај повеќе

Тевдовски: Нови проекти за развој на конкурентноста, регионално поврзување и „зелена економија“

Поддршка на конкурентноста, јакнење на регионалното поврзување и поддршка за „зелената економија“ се трите приоритети кон кои ќе биде насочена ...

Прочитај повеќе

Николовски на најголемиот светски саем за храна и земјоделство „Зелена недела“ во Берлин

Од денеска, па и наредните три дена министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, ќе биде во официјална посета ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 7 1 2 7