петок, февруари 26, 2021
6 °c
Skopje
10 ° пет
5 ° саб
4 ° нед

Tag: здравство

Почнува вакцинацијата во Македонија, први ќе се вакцинираат здравствените работници

Денеска, во модуларната болница на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, ќе почне вакцинирањето на здравствените работиници што работат ...

Прочитај повеќе

Здравствените домови почнуваат со подготовки за процесот на вакцинација против Ковид-19

Повеќе клучни сегменти за процесот на вакцинација, чување и дистрибуција на вакцината против Ковид-19, начинот на нејзина апликација, процесот на ...

Прочитај повеќе

Комисијата за заразни болести предлага отворање на границите со Србија, Црна Гора, Косово и Албанија без ПЦР тест

Комисијата за заразни болести утрово донесе предлог одлука за отворање на границите со Србија, Црна Гора, Косово и Албанија без ...

Прочитај повеќе

Филипче на средба со медицинските сестри кои дадоа отказ од Инфективна – се обидел да ги убеди да останат

Министерот за здравство, Венко Филипче, утрово се сретнал со трите медицински сестри од Инфективната клиника кои дадоа отказ. Според објавата ...

Прочитај повеќе

Првата вакцина против Ковид-19 во светот ќе биде регистрирана во Русија следната недела

Русија ќе ја регистрира својата прва вакцина против коронавирусот на 12 август, рече рускиот заменик-министер за здравство, Олег Гриднев, пренесува ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 17 1 2 17