петок, февруари 26, 2021
15 °c
Skopje
10 ° пет
5 ° саб
4 ° нед

Tag: европско

Македонските одбојкари со победата над Турција се пласираа за настап на ЕП

Македонската одбојкарска репрезентација обезбеди пласман на Европското првенство (ЕП), откако вечерва извојува голема победа против Турција во Скопје од 3:1 (25:19, 21:25, ...

Прочитај повеќе

Македонија е чекор поблиску до ЕП – Ракометарите победија во Швајцарија

Македонската ракометна репрезентација ја забележа втората победа во квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство. Македонија славеше над Швајцарија, во ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 32 1 2 32