четврток, април 22, 2021
14 °c
Skopje
11 ° чет
8 ° пет
11 ° саб

Двегодишно дете е најмладиот пациент заболен од коронавирус во Македонија, а најстариот пациент има 91 година

Според податоците објавени на веб-страницата на Институтот за јавно здравје, најмладиот пациент во Македонија заболен од коронавирус е двегодишно дете, ...

Прочитај повеќе

На инфективна клиника почина 14-годишно дете поради компликации од грип

На Универзитетската клиника за инфективни болести и фебрилни состојби поради компликации од грип почина 14-годишно дете, соопшти Министерството за здравство. Ова ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 5 1 2 5