вторник, октомври 19, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: вселена

Додека Безос може да се пофали дека летал во вселената, вработените се очајни: Се жалат на токсичната атмосфера, сексизмот и занемарување на безбедноста

Џеф Безос ги оствари своите соништа и во јули конечно полета во вселената, докажувајќи со свој пример дека патувањето со ...

Прочитај повеќе

Живот надвор од земјата сега е до 100 пати поверојатен – тврди новата студија

Надежта за наоѓање живот во вселената расте. Научниците открија дека протопланетарните дискови во нашата галаксија имаат неколку основни состојки за ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 11 1 2 11
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00