недела, декември 5, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: вакцини

Директорот на „Фајзер“: Мала група луѓе шират дезинформации за вакцините, тие се криминалци

Извршниот директор на „Фајзер“ Алберт Бурла, обвини милиони луѓе за ширење дезинформации за вакцините против Ковид-19 произведени од неговата компанија. ...

Прочитај повеќе

Фајзер оваа година очекува приход од 36 милијарди долари од продажба на вакцини

Американската фармацевтска компанија Фајзер објави дека очекува 36 милијарди долари приход годинава од продажбата на вакцините против Ковид-19. Компанијата заработи ...

Прочитај повеќе

Основачите на Бионтек: Коронавирусот со текот на годините ќе добие ист статус како вирусот на грип

Во интервју за Дојче веле, основачите на Бионтек, Озлем Туречи и Угур Шахин го дадоа своето мислење за глобалната пандемија, ...

Прочитај повеќе

Тедрос: Пандемијата нема да заврши додека државите и компаниите кои ги контролираат набавките ги усогласат своите изјави со делата

Директорот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аденон Гебрејесус изјави дека пандемијата на Ковид е далеку од завршена. „Ги имаме ...

Прочитај повеќе

Вакцинираните со „синовак“ и „синофарм“ трета доза може да примат три месеци по втората доза

Националниот Комитет за имунизација денеска донесе одлука со која препорачува, граѓаните кои се вакцинирани со две дози од вакцините на ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 25 1 2 3 25
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00