среда, август 4, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: вакцини

Не можат да се договорат: Експертите имаат сосема различни ставови за тоа дали е потребна трета доза на вакцината Pfizer или не

Неколку експерти сметаат дека треба да се одобри дополнителна доза доколку се докаже значително зголемување на хоспитализациите или смртните случаи ...

Прочитај повеќе

ЕМА: Воспаление на срцевиот мускул и обвивката се можни нуспојави на вакцините на „Фајзер“ и на „Модерна“

Европската агенција за лекови (ЕМА) идентификува можна врска помеѓу ретките срцеви заболувања и вакцините против Ковид-19 на „Фајзер/Бионтек“ и на ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 19 1 2 3 19
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00