среда, март 3, 2021
-2 °c
Skopje
7 ° сре
7 ° чет
6 ° пет

Tag: акција

Наши млади иноватори се победници на натпреварот „Идеи за акција“ на Светска банка

Светска банка и Зиклин центарот при Бизнис школата Вартон на Универзитетот во Пенсилванија ги објави победниците на својот глобален натпревар ...

Прочитај повеќе

Извршителите повторно во акција, граѓаните разочарани што владата не ја стопираше нивната работа!

Граѓански здруженија и независни синдикати се разочарани што во новиот пакет мерки на владата не е стопирано извршувањето. Парите кои ...

Прочитај повеќе

Црвениот крст го проширува обемот на своите активности како одговор на пандемијата од Ковид-19

Преку активирање на дополнителни мобилни тимови за поддршка на ранливи категории граѓани и обезбедување на неопходни материјали за Клиниката за ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 24 1 2 24