Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Почетна » Вести од категорија » ИНТЕРВЈУ(Страна 8)

Интервју со Коча Бошку – Претседател на „Seavus” групација

Интервју со Коча Бошку – Претседател на „Seavus” групација

1. Кажете ни накратко за почетоците на „Seavus” … Seavus започнa со работа во 1999 година на две локации, Шведска и Македонија. Во тој период, единствена услуга што компанијата ја нудеше беше изработка на веб решенија во Mакедонија, а за…

Интервју со Филип Ивановски – Пакомак: Расте свеста за потребата од селективно фрлање на отпадот

Интервју со Филип Ивановски – Пакомак: Расте свеста за потребата од селективно фрлање на отпадот

   1. Неодамна Пакомак спроведе истражување за еколошките навики и нивото на еколошка свест на граѓаните, кое покажа дека дури 31.9 % од Македонците го селектираат отпадот од амбалажа. Значи ли тоа дека полека и кај нас се подига општествената…

Висар Фида: Со неодамнешните економски реформи, Македонија го создаде најатрактивниот пакет во Европа (Интервју)

Висар Фида: Со неодамнешните економски реформи, Македонија го создаде најатрактивниот пакет во Европа  (Интервју)

Во рамките на широката проценка на инвестициската клима во Македонија, не постои сомнеж дека секоја земја има некои клучни фактори кои може да бидат искористени за да се привлечат странските инвеститори. Генерално, како би ја опишале сегашната клима за инвестирање…

Олгица Ѓоргиева: Деловната жена треба многу да внимава на својот изглед

Олгица Ѓоргиева: Деловната жена треба многу да внимава на својот изглед

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО ОЛГИЦА ЃОРГИЕВА   1. Од 2005 година активно сте на македонската модна сцена, може ли да дадете оценка колку модата во Македонија се менуваше оттогаш до денес? Се менуваше, се менува и ќе продолжи да се менува.…

Страница 8 од 8« Прва‹ Претходна678