Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,727.73 -0.04%    GRNT 730.00 0.14%    KMB 3,789.68 1.44%    KSPR1 26.00 0%    KVAS 12,000.00 0%    MPT 28,100.00 -1.4%    MTUR 4,204.00 0.06%    OHB 5,650.00 0%    OKTA 3,452.06 3.02%    RADE 1,521.00 3.47%    RMDEN16 95.10 0%    RZUS 134.00 2.07%    SBT 1,957.78 0.71%    STB 940.00 0%    STBP 688.00 0%    STIL 124.42 3.87%    TKVS 3,987.14 -0.32%    TNB 13,150.00 1.15%    TPLF 1,799.53 2.06%    TTK 884.00 0%    VROS 14,640.00 2.74%    ZILU 165.00 -1.2%    ZPKO 2,809.00 0.04%    
Почетна » Вести од категорија » АВТОБИЗ(Страна 365)

C4 Cactus ќе има деби на 5-ти февруари

C4 Cactus ќе има деби на 5-ти февруари

„Citroen“ најави дека моделот „C4 Cactus“ официјално ќе биде претставен на 5-ти февруари наредната година. Овој датум не беше избран по случаен избор, затоа што тогаш навршува петгодишнината од претставувањето на „DS“ линијата, како и 136 години од раѓањето на…

Возило со 3.000 електрични „коња“

Возило со 3.000 електрични „коња“

Производителот на луксузни автомобили на електричен погон, компанијата „Venturi“, го претстави прототипот „VBB-3“ со кој имаат намера да постават нов брзински светски рекорд кога се во прашање електричните возила. Кога станува збор за копнените брзински рекорди веќе се навикнавме возилата…

Новата Škoda Fabia пристигнува во 2014-та

Новата Škoda Fabia пристигнува во 2014-та

Третата генерација на моделот „Fabia“ ќе биде претставена во 2014-та година. Од „Škodа“ велат дека автомобилот ќе има слични димензии како и актуелниот модел, но дека дизајнот во целост ќе биде променет. „Škoda“ се наоѓа на средината во обновата на…

Citroen ќе ги произведува најубавите концепти

Citroen ќе ги произведува најубавите концепти

Некои од најубавите концептни возила кои ги претстави „Citroen“ во последните неколку години, наскоро ќе бидеме во можност да ги видиме и на патиштата. Еден од шефовите на „Citroen“, Пјер Монферини највави дека концептот „DS Wild Rubis“, кој имаше европска…

Mercedes G63 AMG 6×6 по цена од 450.000 евра!

Mercedes G63 AMG 6×6 по цена од 450.000 евра!

Новиот „ѕвер“ на „Mercedes“ со три оски кој е направен врз основа на „G сlasѕ“, „G63 AMG 6×6“ и официјално е најскапиот сериски автомобил на овој германски производител. Поточно, како вториот најскап „Mercedes“, веднаш зад спортскиот двосед „SLS AMG“, „G63…

Макета поскапа од вистинското Ламбурџини

Макета поскапа од вистинското Ламбурџини

Што да им се понуди на богатите, страсни љубители на автомобили кои во својата гаража веќе ги имаат најскапите модели? Германската компанија „Robert Gülpen Engineering“ има во план да ја направи најскапата макета на еден автомобил која ќе ја понудат…

Дали би се возеле во возило кое управува место вас?

Дали би се возеле во возило кое управува место вас?

Многу производители на автомобили, но и други компании кои не се дел од авто-индустријата, веќе со години работат на развој на автономни возила. До сега тие главно беа фокусирани на решавање на проблемите кои може да се јават кога ваквите…

Кристијано Роналдо го нарача новото LaFerrari

Кристијано Роналдо го нарача новото LaFerrari

Доколку го следите меѓународниот фудбал, тогаш со сигурност знаете дека Кристијано Роналдо неодамна потпиша нов договор со Реал Мадрид со кој ќе заработува 21 милион евра годишно. Португалецот е голем љубител на моделите на Ферари, па потпишувањето на новиот договор…

Bentley Mulsanne кабриолет нема да се произведува

Bentley Mulsanne кабриолет нема да се произведува

„Bentley“ го претстави концептот „Mulsanne“ кабриолет во 2012-та година на манифестацијата „Pebble Beach“, но токму извршниот директор на компанијата потврди дека нема да започнат со сериско производство на овој модел. Тој неодамна во едно интервју изјави дека компанијата нема да…

Volvo сепак ќе има конкурент на S сlasѕ и Ѕeriа 7?

Volvo сепак ќе има конкурент на S сlasѕ и Ѕeriа 7?

Изгледа дека шефот на компанијата „Geely“ не е човек кој лесно се откажува од своите цели. Иако директорите на „Volvoa“ изјавија дека оваа компанија нема да произведува лимузина од високата класа, најверојатно Швеѓаните ќе имаат модел во класата на „Audi…