Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 5,395.26 -0.09%    BESK 10,899.88 0%    GRNT 609.26 -0.05%    KMB 2,997.91 -0.09%    MPT 27,500.00 -4.16%    NOSK 92,250.00 0%    OHB 4,245.00 1.07%    OKTA 2,499.23 4.13%    RMDEN15 95.00 1.06%    RZLV 27.00 8%    RZTK 391.00 -1.01%    RZUS 102.75 3.91%    STB 895.16 2.12%    STIL 91.08 2.41%    TEL 260.00 1.56%    TPLF 1,050.00 0%    TTK 719.31 -0.23%    UNI 1,070.00 2.88%    ZPKO 2,575.00 3%    
Почетна » Вести од категорија » КАРИЕРА(Страна 3)

Мотивирачки цитати за сите оние кои бараат работа

Мотивирачки цитати за сите оние кои бараат работа

Магазинот „Форбс“ на едно место собра неколку цитати кои ќе им помогнат на оние кои бараат работа, својата потрага да ја продолжат со уште поголем елан. Иако „Форбс“ овие цитати ги намени за луѓето кои бараат работа, тие можат да…

Што прават продуктивните луѓе секој ден (видео)

Што прават продуктивните луѓе секој ден (видео)

Работа на тековните проекти, состаноци со колегите, читање и одговарање на мејловите – претставуваат секојдневие за повеќето канцелариски работници. Како во сето тоа да бидете попродуктивни? Бизнис Инсајдер во своето видео ви претставува неколку совети за поголема продуктивност на работа.…

Неработници или работохолици – Кои се поопасни?

Неработници или работохолици – Кои се поопасни?

Рабoтохолиците се поштетни за компанијата отколку вработените кои изостануваат од работа, тврдат француските аналитичари. Аналитичарите тоа го објаснуваат со фактот што скриените трошоци поради претераното присуство на работа, кое доведува до повреда на работа и психичка нестабилност, се далеку поголеми…

Што ве спречува да успеете?

Што ве спречува да успеете?

Иако многу се трудите и вложувате максимални напори за се да успеете, нешто сепак ве кочи. Проверете дали овие работи владеат со вас. Доколку е тоа така, веднаш променете ги! Негативни мисли – Дружете се со колегите кои помагаат и…

Од F1 до F12: Кратенки на тастатурата кои штедат време

Од F1 до F12: Кратенки на тастатурата кои штедат време

Копчињата кои се наоѓаат на врвот од вашата тастатура од F1 до F12, не се тука за да собираат прашина. Служат за различни функции, а некои од нив би можеле да ви бидат и многу корисни. F1 Отвора „прозорче за…

8 најдобри филмови на тема бизнис во 2016 (видео)

8 најдобри филмови на тема бизнис во 2016 (видео)

Ако планирате да ги поминете новогодишните празници во топлината на вашиот дом, сигурно е најдобар начин тоа да го направите со добри филмови. А во 2016 имаше многу добри филмови, посебно оние чија тематика беше бизнисот. Приходите на филмската индустрија…

Најдобар ТЕД говор за 2016: Урнебесно видео кое објаснува ситуација во која сме се нашле сите барем еднаш во животот (видео)

Најдобар ТЕД говор за 2016: Урнебесно видео кое објаснува ситуација во која сме се нашле сите барем еднаш во животот (видео)

На сите нас ни се случило да имаме нешто важно да завршиме, а тогаш некако се наоѓаме како читаме сосема неважни работи на Wikipedia. Или, имаме рок, но и понатаму не можеме да се тргнеме сликите на луѓе кои не…

Како, кога и зошто да кажете „НЕ“ на работа?

Како, кога и зошто да кажете „НЕ“ на работа?

Да се каже „не“ не е секогаш лесно и за многумина тоа може да биде голем извор на стрес. За да го избегнете тоа, доволно е да совладате неколку чекори кои ќе ви помогнат во тоа. Еве како, кога и…

Зошто вработените даваат отказ

Зошто вработените даваат отказ

Давањето на отказ не е нешто што вработените лесно го прават. Обично работодавците мораат да им дадат добра причина… Минималниот раст на заработката, недостатокот на можности за напредување и прекувремената работа се првите три фактори кои влијаат на одлуката за…

3 златни правила како на крајот на месецот да заштедите

3 златни правила како на крајот на месецот да заштедите

Сајтот Bright Side проучил три навистина добри начини за планирање на буџетот и распределба на трошоците така што на крајот од месецот навистина ќе заштедите. 1. Метода „50/30/20“ Погоднo за оние кои имаат тековни примања но не успеваат ништо да…