среда, април 21, 2021
11 °c
Skopje
10 ° сре
12 ° чет
8 ° пет

Кипарскиот архиепископ обезбедил заем од 50 милиони евра за инвестиции на островот

Поглаварот на Кипарската православна црква архиепископот Хризостом обезбедил заем во вредност од 50 милиони евра за реализација на инвестициски проекти на островот, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2