среда, септември 22, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: швајцарија

Нови правила за Македонците – влез во Швајцарија само со сертификат, во Белгија карантин за невакцинираните

Швајцарија, Белгија и Австрија донесуваат нови ковид-правила за патниците што влегуваат во нивните земји.  За Швајцарија, повеќе не е во ...

Прочитај повеќе

Швајцарија ќе продолжи да ја поддржува Северна Македонија преку нова Програма за соработка

Амбасадата на Швајцарија во Северна Македонија денес го одбележа почетокот на новата Програма за соработка 2021-2024 година преку панел дискусија ...

Прочитај повеќе

Швајцарија ги консолидираше различните монетарни политики во светот

Швајцарската централна банка (СНБ) ја одржува својата исклучително експанзивна монетарна политика насочена кон надминување на апрецијацијата на франкот. Банката повтори ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 32 1 2 32
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00