понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: чипови

„Micron“ очекува пад на побарувачката за чипови поради недостаток на други компоненти

Производителот на мемориски чипови „Micron Technology“ прогнозира приходи за тековниот квартал, кои се покажаа под очекувањата на аналитичарите. Компанијата, исто ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 12 1 2 12
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00