вторник, октомври 19, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Премиерката на Финска се залага за пократка работа: Зошто не за работна недела од 24 часа?

Премиерката на Финска, Сана Марин, најмладата лидерка на некоја европска влада, позната е како поддржувач на пократка работна недела. Марин, додека ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 5 1 2 5
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00