недела, февруари 28, 2021
8 °c
Skopje
3 ° нед
5 ° пон
6 ° вто

ФДА: Новиот вид на вирус може да влијае на лажно-негативни резултати од ПЦР тестовите

Агенцијата за храна и лекови на САД (ФДА) го предупреди медицинскиот и лабораторискиот персонал дека генетските мутации во коронавирусот, вклучително ...

Прочитај повеќе