вторник, октомври 19, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: ученици

Царовска: Учениците ќе бидат дел од ПИСА тестирањето во 2022 година, во тек се пробно тестирање и интензивни подготовки

Македонија ќе учествува во меѓународното ПИСА тестирање кое го организира ОЕЦД, а ќе се спроведе во 2022 година и за ...

Прочитај повеќе

Истражување: Високи 70% од учениците задоволни од онлајн наставата оваа година, 30% повеќе од лани

Најновото истражување поддржано од УНИЦЕФ и Британската амбасада, а реализирано од истражувачкиот институт „Реактор“ укажува дека оваа година учениците кои ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 11 1 2 11
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00