среда, април 21, 2021
11 °c
Skopje
10 ° сре
12 ° чет
8 ° пет

Tag: телевизија

Македонски Телеком со зголемени приходи и раст во интернет и ТВ сегментот во првите шест месеци од 2020 година

Македонски Телеком во првите шест месеци од 2020 година бележи добри резултати наспроти сите предизвици на работењето што ги наметна ...

Прочитај повеќе

Како звучи легендарната “Чукни во дрво” со Влатко Стефановски, Калиопи, Џамбазов, Тамара, Бени, Вера од Љубојна, Симон Трпчевски, Дац, Митевски…(видео)

Во организација и продукција на Македонската Радио Телевизија под мотото #ОстаниДома, група од врвни македонски естрадни уметници ја изведоа легендарната ...

Прочитај повеќе

А1 Македонија во знак на поддршка овозможи дополнителни 10GB интернет на сите мобилни корисници, како и 7 филмски и детски ТВ канали

По одлуката на Владата за намалување на движењето на граѓаните, компанијата А1 Македонија објави свои мерки за да ја поедностави ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 10 1 2 10