понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: студенти

„Само да завршам факултет“ – Некогаш факултетите беа патот до добра заработка, денес можат да бидат голема стапица

Некои студии покажуваат дека младите имаат се помалку причини да се посветат на високото образование. Кај нас сè уште постои ...

Прочитај повеќе

Гласаа студентите на универзитетот Американ Колеџ Скопје – Трамп избран за претседател на САД

По повод претседателските избори во САД, Факултетот за политички науки при Универзитет Американ Колеџ Скопје традиционално, по четврти пат, организира ...

Прочитај повеќе

ФВМС: Ветеринарната професија атрактивна за идните студенти бидејќи е признаена во Европа

Пријавувањето за упис на Факултетот за ветеринарната медицина-Скопје трае денеска и утре 1-ви септември, наменети за студии по ветеринарна медицина  за прв ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 17 1 2 17
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00