понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: струја

Бектеши: Ќе биде прогласена кризна состојба во енергетскиот сектор, не се предвидени рестриктивни мерки

"Ќе биде прогласена енергетска кризна состојба во државата со единствена цел да може да се вбризгаат буџетски средства во енергетските ...

Прочитај повеќе

Владата: Граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции на струја, вклучен и вториот блок на „РЕК Битола“

Во насока на обезбедување стабилност на електроенергетскиот систем, од денеска во функција е ставен и вториот блок на РЕК Битола, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 35 1 2 35
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00