четврток, април 22, 2021
14 °c
Skopje
11 ° чет
8 ° пет
11 ° саб

Tag: сопственост

Чија е Vespa? ЕУ ги отфрли тврдењата дека Кинезите ја копирале италијанската икона

Европскиот суд на правдата ја отфрли тужбата на италијанскиот моторен гигант Piaggio против кинескиот производител кој прави скутери кои потсетуваат на ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 6 1 2 6