вторник, октомври 26, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: скопје

Скопје станува регионална трговска престолнина: Се отвора Ист Гејт Мол – нов центар за мода и забава

Скопје станува многу динамичен град со голем потенцијал за напредок и просперитет, а овој октомври ја добива својата нова шопинг ...

Прочитај повеќе

Во рамки на новиот голем инвестициски циклус, Пивара Скопје изгради нов современ деловен простор

Во пресрет на 100-годишниот јубилеј, Пивара Скопје отвори нов деловен простор за вработените. Со ова започна реализацијата на новиот инвестициски ...

Прочитај повеќе

Анкета на Агенција Рејтинг: 52,5% од граѓаните на Скопје се согласуваат дека состојбата во градот е подобрена во последните 4 години

Во рамки на редовните истражувања за потребите на Град Скопје, Агенција Рејтинг спроведе анекта за задоволството на граѓаните од работата ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 242 1 2 242
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00