четврток, септември 23, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: синофарм

Важно за сите кои примиле вакцина од „Синофарм“: Најновите податоци пристигнаа – еве колку штити од потешката форма на коронавирусот

Обединетите Арапски Емирати веќе ги имаат првите целосни резултати од дејството на кинеската вакцина „Синофарм“. Да потсетиме, Емиратите исто така ...

Прочитај повеќе

Министерството за здравство потпиша договор со „Синофарм“ за набавка на кинеската вакцина

Министерот за здравство, Венко Филипче, го потпиша договорот за набавка на вакцини против Ковид-19 од кинескиот производител „Синофарм“. Со договорот, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00