петок, февруари 26, 2021
2 °c
Skopje
10 ° пет
6 ° саб
5 ° нед

Tag: природен

Од 1 јануари почнува транзитната испорака на природен гас од „Турски поток“ кон Грција и Северна Македонија

Од 1 јануари 2020 година ќе почне транзитната испорака на природен гас од „Турски поток“ кон Грција и Северна Македонија, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 17 1 2 17