четврток, февруари 25, 2021
1 °c
Skopje
9 ° чет
11 ° пет
6 ° саб

Tag: празник

27 јануари 2021 година (среда), Свети Сава е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник  на  РМ„ бр.21/98 ...

Прочитај повеќе

По повод 11 октомври 2020 година – Денот на народното востание, 12 октомври е неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на Република Македонија  („Службен весник  на  РМ„ ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 13 1 2 13