среда, декември 8, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: политика

Автобуски постојки трансформирани во билборди за политичко рекламирање! Дали тоа што не е забрането може да биде дозволено?

Политичкото рекламирање и промовирање на партиите, кандидатите за градоначалници и останатите учесници во изборниот процес, и на последниве локални избори ...

Прочитај повеќе

На телевизија се емитуваат политички реклами со деца, и покрај забраната

Агенцијата со мониторингот на изборното медиумско претставување за Локалните избори 2021 година констатираше дека повеќе телевизии емитуваат платено политичко рекламирање ...

Прочитај повеќе

Митреска: Монетарната политика е еден од столбовите на закрепнувањето на економијата

Mерките и политиките спроведени од страна на Народната банка, како и централните банки воопшто, ги дадоа посакуваните резултати во ублажувањето ...

Прочитај повеќе

Ангеловска-Бежоска: Клучните фактори засега овозможуваат натамошно спроведување на олабавена монетарна политика

„Во однос на идната поставеност на монетарната политика, ќе продолжиме да ги следиме состојбите во надворешното окружување, а особено во ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 27 1 2 27
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00