недела, февруари 28, 2021
8 °c
Skopje
3 ° нед
5 ° пон
6 ° вто

Tag: пензионирање

Задолжително пензионирање на 64-годишна возраст, останува можноста жените да се пензионираат со навршени 62 години

Измените на Законот за работни односи со кои се предвидува задолжително пензионирање на 64-годишна возраст, поднесени од група пратеници, влегоа ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 4 1 2 4