четврток, февруари 25, 2021
1 °c
Skopje
9 ° чет
11 ° пет
6 ° саб

Официјално станавме 30-та членка на НАТО, македонското знаме во понеделник ќе биде подигнато во Брисел

Денеска, преку Амбасадата на Република Северна Македонија во Вашингтон, во Стејт Департментот во САД беше депониран инструментот за пристапување кон ...

Прочитај повеќе

Помпео: САД го депонираа протоколот за НАТО, ја чекаме С.Македонија како 30. членка

САД го депонираа ратификуваниот протокол за членство на Северна Македонија во НАТО. Тоа го објави државниот секретар Мајк Помпео на неговата страница на Твитер. ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 9 1 2 9