среда, февруари 24, 2021
9 °c
Skopje
7 ° сре
9 ° чет
11 ° пет

НАСА објави големо откритие: На Месечината дефинитивно има вода(ВИДЕО)

Американската вселенска агенција НАСА денеска потврди дека на Месечината има вода, пренесуваат светските агенции. „По првпат потврдивме присуство на вода ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 7 1 2 7