вторник, септември 21, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Застрашувачка фотографија од вселената: Вака изгледа ураганот Ида, најсилниот во историјата на Луизијана(ФОТО)

Ураганот Ида ја погоди американската држава Луизијана југозападно од Њу Орлеанс во неделата, како ураган од 4 степени, објави Националниот ...

Прочитај повеќе

Трифoнов ќе испраќал „северномакедонски астронаут“ во НАСА, Борисов вели дека така се прави „Војна на ѕвездите“

Лидерот на бугарската политичка партија Има таков народ, Слави Трифoнов, изјави дека ќе аплицира за членство на Бугарија во Европската ...

Прочитај повеќе

Шефот на НАСА за НЛО: Не сме сами во вселената (ВИДЕО)

Директорот на американската вселенска агенција НАСА, Бил Нелсон, го коментираше неодамна објавениот извештај на американската Национална разузнавачка служба за неидентификувани ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 10 1 2 10
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00