четврток, февруари 25, 2021
1 °c
Skopje
9 ° чет
11 ° пет
6 ° саб

Tag: милијарда

До една милијарда евра годишно може да се слеат во земјава од ЕУ како поддршка за бизнисот

Компаниите од Македонија малку ги искористуваат средствата што им се нудат од европските фондови, но доколку бидат поактивни и поинформирани, ...

Прочитај повеќе

„Apple“ казнет со половина милијарди долари поради соработка со словенечка фирма од црната листа

Американскиот гигант „Apple“ треба да плати речиси половина милијарди долари пенали поради обвиненијата дека склучил договор со словенечката софтверска компанија ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 24 1 2 24