среда, декември 2, 2020
-5 °c
Skopje
2 ° сре
4 ° чет
5 ° пет

Tag: меѓународен

ТАВ Македонија: Ги отвораме Меѓународниот Аеродром Скопје и аеродромот Св. Апостол Павле Охрид од први јули со нови правила за патување

Патниците ќе треба да пристигнат на аеродромот најмалку 3 часа пред нивниот лет, да носат заштитна маска постојано, да одржуваат ...

Прочитај повеќе

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот на 42-от меѓународен саем за туризам ”SAJAM TURIZMA 2020” во Белград

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот учествува на 42-от меѓународен саем за туризам ”SAJAM TURIZMA 2020” во Белград, заедно ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 20 1 2 20