четврток, февруари 25, 2021
12 °c
Skopje
9 ° чет
11 ° пет
6 ° саб

Tag: меркел

Меркел и Макрон: Светот ќе биде поинаков по пандемијата на коронавирусoт

Пандемијата на коронавирус дава шанса за нов поредок во светската политика, сметаат германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел ...

Прочитај повеќе

Дали Ангела Меркел е одговорна за бавната вакцинација против коронавирусот?

Дали германската канцеларка Ангела Меркел е одговорна за одложувањето на започнувањето на вакцинацијата против коронавирусот? За ова жестоко се дебатираше. ...

Прочитај повеќе

Германската полиција: Не стои екстремизам зад нападот врз канцеларијата на Меркел(ФОТО+ВИДЕО)

Полицијата во Берлин не претпоставува дека инцидентот од средата наутро, кога автомобил влета во влезната врата од канцеларијата на Ангела ...

Прочитај повеќе

„Меркел го излудува Трамп бидејќи е интелигентна“, открива внуката на претседателот во нејзината книга

Во познатата книга „Премногу и никогаш доволно - како моите роднини го создадоа најопасниот човек на светот“, внуката на американскиот ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 22 1 2 22