недела, март 7, 2021
2 °c
Skopje
5 ° нед
6 ° пон
6 ° вто

Tag: мерка

Бремените жени продолжуваат да ги користат мерките донесени од Владата, од 23 септември се враќаат вработените кои ја користеа мерката за продолженото породилно отсуство

Владата ја информира јавноста дека на вчерашната 4-та седница врз основа на заклучоците на Главниот координативен кризен штаб донесе соодветни ...

Прочитај повеќе

Finance Think: Редизајнираната уредба за користење на мерката за финансиска поддршка на компаниите отвора простор за нејзина компромитација

Начинот на кој е (ре)дизајнирана вчера презентираната Уредба за користење на мерката за финансиска поддршка на компаниите отвора простор за ...

Прочитај повеќе

Истражувачи од белгиски универзитет најавија студија за психолошките ефекти од изолацијата

Истражувачи од реномираниот белгиски универзитет во Левен започнуваат студија во три европски земји, Белгија, Франција и Холандија за негативните психолошки ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 7 1 2 7