среда, 1 февруари 2023
ПочетнаЕКОНОМИЈАНа 366 лица им се издадени решенија за изолација, казнети 659 лица...

На 366 лица им се издадени решенија за изолација, казнети 659 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие, на 366 лица им се издадени решенија за изолација, а 261 лице потпишало изјава за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е утврдено дека едно лице не ја почитувало мерката за изолација, а три лица не ја почитувале мерката за самоизолација.

Исто така по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 659 прекршоци.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП