вторник, април 20, 2021
11 °c
Skopje
9 ° вто
10 ° сре
10 ° чет

Жена ќе го замени Илон Маск на чело на компанијата „Тесла“

Производителот на електрични автомобили, „Тесла“, денеска објави дека Робин Денхолм, главната финансиска директорка на австралискиот телекомуникациски оператор „Тестра Корп“, ќе ...

Прочитај повеќе
Страна 6 од 9 1 5 6 7 9