среда, декември 8, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: критериуми

Исполнети критериумите за старт на пристапните преговори, се чека одлуката на Европскиот совет

Напредок во клучните реформски области е констатиран во Извештајот на Европската комисија за исполнувањето на условите за пристапни преговори, што ...

Прочитај повеќе

Владата ќе објави трет повик за нискобуџетните авиокомпании, но со олеснети критериуми

Објавен ќе биде трет јавен повик за нискобуџетните авиокомпании, но овојпат со олеснети критериуми, одлучи Владата. Владиниот портпарол Миле Бошњаковски ...

Прочитај повеќе

ЕЦБ: Невработеноста во еврозоната е повисока отколку што покажуваат официјалните податоци

Невработеноста во еврозоната е повисока отколку што покажуваат официјалните податоци и тоа продолжува да врши притисок врз растот на платите. ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00