четврток, февруари 25, 2021
12 °c
Skopje
9 ° чет
11 ° пет
6 ° саб

Tag: конзорциум

„Интернешнал фреш фуд“ ќе произведува домашно пилешко месо по најсовремени стандарди, инвестиција вредна над 50 милиони евра

Конзорциумот на домашни и странски инвеститори „Интернешнал фреш фуд“ денеска во Гиновци го означи почетокот на својата инвестиција која во ...

Прочитај повеќе