вторник, октомври 26, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: интервју

Интервју со Трајче Манев- „Е-Адвокат“ им овозможува на адвокатите успешно да се адаптираат на промените

Дигиталната револуција донесе бројни дигитални алатки и функционалности, кои ја имаат моќта да ја подобрат деловната практика, и да придонесат ...

Прочитај повеќе

Суџубаши: „Во следните 10 години, со растот на Халкбанк ќе се зголеми благосостојбата на луѓето“ (ВИДЕО)

10-годишнината на Халкбанк на македонскиот пазар навистина е светол пример за стабилна, безбедна и долгорочна компаниска стратегија. Компанијата, која пред ...

Прочитај повеќе

„Посветеноста и напорната работа се клучни за успешниот развој на компанијата“ – вели во интервју првиот човек на Алкалоид, Живко Мукаетов

Првиот човек на Алкалоид АД Скопје, Живко Мукаетов, оваа година прославува 15 години од својот почеток на позицијата Генерален Директор ...

Прочитај повеќе

Интервју со Мате Штетиќ, генерален директор – Гранд кафе најпрепознатлив бренд во минатата година

„Пазарот во Македонија е многу конкурентен со исклучително моќни домашни брендови кои со своето присуство даваат специфичност на овој пазар, ...

Прочитај повеќе

Интервју со Војдан Карапетковски, извршен директор на Кара5 – “Дигитална трансформација на компаниите во време на Ковид-19”

Кара5 е водечка дигитална агенција од Скопје, Македонија која успешно работи на швајцарскиот и австрискиот пазар од 2014 година.Основана со ...

Прочитај повеќе

Интервју со проф. д-р Драгољуб Арсовски, претседател на Управен одбор на ТТК Банка АД Скопје – „Ефикасни и достапни и во услови на здравствена криза“

Влегуваме во “второ полувреме” од пандемијата Ковид -19. Ретко која од компаниите во текот на оваа здравствено-економска криза не е ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 16 1 2 16
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00