понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Освен за здравјето, граѓаните во „корона-периодот“ сериозно се грижеле и за автомобилите, становите и земјоделските посеви!

Во изминатиов речиси двегодишен „ковид период“ граѓаните се почесто се одлучуваат да го осигуруваат својот движен и недвижен имот. Податоците ...

Прочитај повеќе

АСО: Најголемата исплатена штета е за осигурување имот и изнесува 382.000 евра

Меѓу најголемите поединечни исплатени штети пет се за осигурување од задолжителна автомобилска одговорност, четири од осигурување имот. Најголемата исплатена сума ...

Прочитај повеќе

ЦГК: Општините просечно наплатуваат по 81 % од пресметаниот данок на имот, половина од парите се прибираат од Скопје

Денес, 8 март 2021 година, Центарот за граѓански комуникации (ЦГК) ги објави истражувањето и базата на податоци на пресметан и ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 32 1 2 32
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00