четврток, април 22, 2021
13 °c
Skopje
11 ° чет
8 ° пет
11 ° саб

Tag: измама

Банкарскиот гигант “UBS” казнет со 3,7 милијарди евра за даночна измама

Парискиот суд во средата го казни швајцарскиот банкарски гигант УБС со 3,7 милијарди евра за даночна измама, што е рекорд за Франција, пренесува „Локал“. Банката ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 5 1 2 5