понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: избори

Обединети работници: Предизборен “поткуп“ или вистинска заложба за работниците?

Движењето за социјална правда „Обединети работници“ ја изразува својата загриженост поради околностите поврзани со новиот предлог Закон за админситративни службеници, ...

Прочитај повеќе

МНР со осуда за изборен спот во Бугарија: изразувањето територијални претензии не е во духот на градење пријателство

Министерството за надворешни работи ги осуди несоодветните изборни спотови во Бугарија. Од таму велат дека објавувањето на предизборни спотови во кои ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 13 1 2 13
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00