вторник, октомври 19, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: заедница

Бектеши: Законот за енергетска ефикасност нуди решенија за намалување на потрошувачката на енергија

Пред претставници на Македонската енергетска асоцијација, енергетските претпријатија, коморите, како и консултантскиот тим на ЕБРД денеска министерот за економија, Крешник ...

Прочитај повеќе

Македонија домаќин на состанокoт на Советот на министри на Енергетската заедница

Претседателот на Владата, Зоран Заев, заедно со вицепремиерот Кочо Анѓушев и претседавачот на Министерскиот Совет и министер за економија, Крешник ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 10 1 2 3 10
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00