вторник, септември 21, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: заедница

Документарецот „Енергетска транзиција. Единствена алтернатива за сигурна иднина“ премиерно денеска на МРТ1 во 13:20 часот

Каков е процесот и потребата од енергетската транзиција во земјава, како и алтернативите за граѓаните и институциите по однос на ...

Прочитај повеќе

Денот на Албанската азбука 22 ноември неработен за припадниците на албанската заедница

Денот на Албанската азбука, 22 ноември (недела), е неработен ден за граѓаните припадници на албанската заедница во Република Северна Македонија, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 10 1 2 10
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00